fbpx
Wróć do realizacji

Szumisie – pluszaki ułatwiające zasypianie

Bezpłatna konsultacja
| Klient
Szumisie
| ZAKRES USŁUG
Tworzenie prototypów | Ulepszanie produktu
| Szumisie

Kim jest klient?

Firma Szumisie to polska marka, powstała w 2015 roku, produkująca pluszowe zabawki dla niemowląt i małych dzieci. Ich produkty zyskały renomę w ponad dwudziestu krajach na całym świecie, dzięki rewolucyjnemu podejściu, opartemu na badaniach, pomogły setkom tysięcy rodziców w unormowaniu snu swoich dzieci.

Po odniesionym sukcesie, w 2017 roku marka odebrała prestiżową nagrodę Przedsiębiorca Roku EY w kategorii Nowy Biznes, trafiła również na listę 100 Innowatorów Europy Środkowo – Wschodniej.

Firma cały czas rozwija swoje portfolio produktowe i rozszerza swoje działania na kolejne rynki zagraniczne.

Wyzwanie, przed którym stanęliśmy

Założycielka, zgłaszając się do nas, miała w głowie jedynie koncept dotyczący zadań jakie urządzenie miało spełniać, potrzebowała zamienić go w realny produkt. W Inquel dostrzegliśmy potencjał drzemiący w pomyśle i podjęliśmy się wykonania specjalistycznego modułu elektronicznego, który miał się cechować przede wszystkim niezawodnością w działaniu, możliwością produkcji seryjnej a także docelowo opcją rozwoju produktu o nowe funkcjonalności. Szumiś miał pomagać rodzicom w usypianiu dzieci wprowadzając do snu większą regularność. Ponadto jakość zastosowanych komponentów musiała być wysoka, by produkt był bezpieczny dla dzieci.

Wprowadzone rozwiązania

Zajęliśmy się w całości aspektami technicznymi elektroniki w produkcie, włączając w to stworzenie prototypu czy późniejszą produkcję seryjną.

Reasumując, dzięki naszym kompetencjom:

  • Przygotowaliśmy nowy projekt urządzenia, aby odpowiednio dopasować go do wielkości pluszaków
  • Stworzyliśmy “serce” Szumisiów czyli układ elektroniczny, generujący dźwięki i monitorujący sen dziecka
  • Dodaliśmy do urządzenia nowe szumy
  • Wspieraliśmy naszą wiedzą i doświadczeniem w procesie projektowania pod kątem wzornictwa przemysłowego
  • Zajęliśmy się masową produkcją elektronicznych układów Szumisiów, która trwa do dziś
  • Zarządzamy procesem produkcji urządzenia i gdy jest taka potrzeba optymalizujemy układy elektroniczne pod nowe pomysły twórczyni
  • Stworzyliśmy aplikację mobilną do sterowania urządzeniem i komunikacją

Rezultaty

Dzięki współpracy z Inquel Szumisie mogły wprowadzić na rynek nowe, innowacyjne produkty, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem klientów na całym świecie. Liczba sprzedanych egzemplarzy na 2023 rok zdecydowanie przekroczyła milion egzemplarzy.

Podsumowanie

Elektroniczne moduły dostarczone przez nasza firmę były kluczowym elementem, który pozwolił odnieść sukces Szumisiom.

Produkt pomaga na co dzień usypiać już ponad milion dzieci, dystrybucja obejmuje wiele krajów europejskich oraz kraje Ameryki Północnej. Produkt osiąga nawet kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych egzemplarzy miesięcznie!

Odniesiony sukces sprzedażowy pozwolił Szumisiom zebrać wiele nagród – zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Urządzenie z naszym modułem stworzyło podwaliny dla obecnych osiągnięć firmy, jednocześnie pozwoliło zbudować nam wzajemne zaufanie, w związku z czym współpraca pomiędzy Inquel a Szumisiami trwa nadal.