fbpx
Wróć do realizacji

System do monitoringu i dozowania płynów

Bezpłatna konsultacja
| Klient
Arccan Motours Group
| ZAKRES USŁUG
IOT | Tworzenie i integracja systemów | Wdrażanie nowych technologii
| Arccan Motours Group

Kim jest klient?

Arccan Motors Group jest firmą zajmującą się systemami monitoringu dozowania płynów. Systemy te upraszaczają wiele procesów związanych z pawliwami i płynami w firmach wykorzystujących floty samochodów i innych urządzeń., Dzięki nim każdy kierowca na bieżąco jest rozliczany z paliwa, które tankuje. Tym sposobem unikamy niepotrzebnych rozliczeń gotówkowych, dziesiątek faktur i błedów wynikajacych z niedopatrzeń. Firma z wieloletnim doświadczeniem, posiadająca certyfikaty świadczące o jakości ich systemu.

Wyzwanie, przed którym stanęliśmy

Problem, z jakim musieliśmy się zmierzyć, polegał na stworzeniu automatycznego systemu kontroli i autoryzacji wydawania paliw, olejów i płynów samochodowych, aby rozwiązać niedopatrzenia, które mogły się pojawiać wcześniej, zniwelować możliwość nieautoryzowanego pobierania paliwa przez pracowników i potrzebe wypełniania kolejnych dokumentów.

Wprowadzone rozwiązania

Opracowaliśmy nasz autorski system, dzięki któremu każde pobranie paliwa lub płynów samochodowych pracownik autoryzuje kartą zbliżeniową lub pastylką Dallas, a autoryzacja w systemie umożliwia pobranie paliwa lub wybranego płynu samochodowego. Dzięki systemowi jesteśmy w stanie prowadzić pełną analize i raportować pobory paliwa, zdalnie monitorować i zarządzać zbiornikami oraz posiadać wszelkie dane o paliwie w jednym miejscu, mając do nich dostęp z dowolnego urządzenia.

Rezultaty

Nasz system:

  • Daje możliwość stałego monitoringu zasobów paliwa i płynów
  • Pozwala na określenie indywidualnych limitów dziennych
  • Każda ze stacji jest samodzielna i może pracować bez stałego połączenia z internetem
  • Umożliwia rozbudowane raportowanie i eksportowanie danych w praktycznie wszystkich formatach
  • Daje dostęp do wszystkich zdarzeń w systemie takich jak np. liczba tankowań, ich czas czy wielkość
  • Dane są przesyłane bezpośrednio do chmury, co pozwala automatycznie przesyłać dane z różnych punktów do serwera czy mieć dostęp do nich z dowolnego miejsca

Podsumowanie

System Monitoringu oferowany jest w czterech wersjach, które ciągle ulegają ewolucji w odpowiedzi na zapotrzebowania rynku i rozwój możliwości technicznych. Nasz system obsługuje m.in. warszawskie MZA, kopalnie, warsztaty samochodowe (m.in. DAF, Porsche, Audi), a nawet został zamontowany na barce pływającej po Wiśle i umożliwia pobieranie płynów na wodzie. Nasza technologia pozwoliła nie tylko na rozwiązanie potrzeb biznesowych klienta, ale także poprawiła i przyśpieszyła wszystkie procesy związane z systemem, dzięki czemu czynności takie jak tankowanie zajmuje mniej czasu, a potrzebna dotychczas dokumentacja znacząco się zmniejszyła.