fbpx
Wróć do wszystkich postów
projektowanie innowacji
. . | 09.04.2024

Wprowadzanie nowych technologii – jak pozostać konkurencyjnym na dynamicznym rynku?

Współczesny rynek urządzeń elektronicznych to ogrom szybko zmieniających się trendów oraz wysokich oczekiwań zarówno odbiorców przemysłowych, jak i klientów detalicznych. Chcąc wprowadzić nowe urządzenia lub technologie w takich warunkach, nie można pozwolić sobie na błędy.

Głęboka analiza rynku

Przygotowanie nowego projektu i jego wprowadzenie do produkcji to bardzo duża inwestycja. Dlatego tu nie można pozwolić sobie na działanie po omacku, ponieważ odbije się to bardzo negatywnie na wynikach finansowych przedsiębiorstwa. Usługi R&D w Warszawie oferowane przez Inquel to profesjonalna pomoc dla firm, które chcą mieć pewność osiągnięcia sukcesu. R&D, czyli research and development, to działania mające na celu dogłębne zbadanie rynku pod kątem oczekiwań klientów, a następnie rozwój nowego rozwiązania począwszy od etapu projektowania, poprzez wykonanie prototypów, testowanie, aż po wielkoseryjną produkcję. Pierwszy etap, jakim jest głęboka analiza rynkowa, pozwala określić trendy i oczekiwania, w które trzeba się wpisać i którym trzeba sprostać, by móc myśleć o szybkim pozyskaniu klientów i osiągnięciu sukcesu finansowego.

Projektowanie i produkcja

Drugim, równie istotnym aspektem usług badawczo-rozwojowych dla przedsiębiorstw działających na rynku elektronicznym, jest zapewnienie wsparcia technologicznego. Inquel oferuje je na każdym etapie, już od pierwszego jakim jest projektowanie elektroniki. Dobry projekt to absolutna podstawa, jeżeli chcemy mówić o stworzeniu urządzenia, które będzie się masowo sprzedawać i zbierze pozytywne opinie klientów. Jednak sam projekt to nie wszystko, równie ważne jest dobre dopracowanie urządzeń w praktyce, zanim zostaną wysłane do seryjnej produkcji. Inquel wspomaga tworzenie prototypów, prowadzenie testów, a także dalszy rozwój produktu poprzez usuwanie wykrytych wad czy dodawanie nowych funkcjonalności. Ostatnim etapem jest montaż kontraktowy, który obejmuje produkcję seryjną a także instalację sprzętu tam, gdzie ma funkcjonować, jeżeli istnieje taka potrzeba.

Na rynku produktów elektronicznych panuje obecnie ogromna konkurencja i wysoka dynamika, które nie ułatwiają wyróżnienia się, dotarcia do klientów i spełnienia ich oczekiwań. Dzięki usługom R&D oferowanym przez Inquel, ogromnemu doświadczeniu naszych pracowników oraz bogatemu zapleczu nowych technologii, Twój projekt zostanie odpowiednio przygotowany, zanim zaczniesz go promować. W ten sposób nie tylko szybko wprowadzisz nowe urządzenia elektroniczne na rynek, ale z łatwością uzyskasz przewagę nad konkurencją.

Przeczytaj również

Projektowanie innowacji | 18.04.2024

Ulepszanie istniejących urządzeń – strategie i metody zwiększania wartości dla klienta

Świat zmienia się bardzo szybko. Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że czas życia produktu skraca się....

Czytaj więcej

Projektowanie innowacji | 17.05.2024

Na czym polega projektowanie innowacji?

Technologie rozwijają się w zawrotnym tempie, dlatego projektowanie innowacji jest nieodzownym elementem dla firm z...

Czytaj więcej

Projektowanie innowacji | 06.05.2024

Z czego składa się system sterowania?

System sterowania to niezbędny element wielu dziedzin przemysłu. Zaczynając od automatyki, a kończąc na zaawansowanych...

Czytaj więcej