fbpx
Wróć do wszystkich odcinków

Czym jest zewnętrzny dział R&D?

| PODCAST 10.03.2023
O czym opowiada odcinek?

W dzisiejszym odcinku podcastu będziemy rozmawiać o tym czym jest zewnętrzny dział R&D oraz jego roli w rozwiązywaniu problemów i tworzeniu innowacyjnych produktów. Przyjrzymy się bliżej problemom jakie są rozwiązywane przez firmę zewnętrzny dział R&D. Porozmawiamy także o tym, czy proces powstawania produktu jest drogi i jak długo trwa.

Paweł Huchla – swoją pierwszą firmę założył w wieku 17 lat. Już podczas studiów zaczął realizować projekty dla założycieli, a w 2003 roku przyłączył się do firmy Inquel. Na samym początku był programistą. Do dzisiaj w produktach firmy znajdują się linie kodu napisane przez niego. Po pewnym czasie został prezesem Inquel. Firma się rozwijała, a wraz z tym pojawiła się potrzeba poszerzenia kompetencji. Dlatego skończył studia MBA i roczny cykl szkoleń coachingowych. Obecnie zajmuje się też mentoringiem i wspieraniem pro bono młodych biznesmenów i startupowców.

Co obejmuje odcinek:

[1:24] Czym jest zewnętrzny dział R&D?

[4:19] Jakiego rodzaju problemy są rozwiązywane przez zewnętrzny dział R&D?

[7:03] Przykład rozwiązania problemu Szumisiów

[15:02] Jakie problemy są rozwiązywane przez technologie?

[20:30] Dla kogo jest usługa zewnętrznego R&D?

[24:46] Co oznacza "optymalny" ?

[27:30] Czy zewnętrzny dział R&D podejmie się każdego projektu?

[30:30] Czy proces powstawania produktu jest drogi?

[34:08] Jak długo trwa proces powstawania produktu?

[36:22] Dlaczego teraz warto inwestować?

Gość odcinka:
Paweł Huchla
Prezes Zarządu, współwłaściciel - INQUEL
W Inquel do moich obowiązków należy kontakt z klientem, szczególnie, jeśli zaczynamy dopiero współpracę. Nawiązuję też relacje biznesowe, które często przeradzają się we wspólne projekty. Dużo uwagi poświęcam strategii rozwoju firmy. Przyglądam się również powstającym projektom i staram się wnieść do nich nowe spojrzenie. Bardzo cenię sobie pracę z ludźmi, wiele przyjemności czerpię ze słuchania ich i stwarzania im najlepszych warunków pracy.