fbpx
Wróć do wszystkich postów
projektowanie urzadzen elektronicznych
. . | 20.03.2024

Jak usługi R&D przyczyniają się do rozwoju ekologicznych rozwiązań przy produkcji urządzeń elektronicznych?

Ilość produktów elektronicznych na rynku jest obecnie tak duża, że wprowadzenie nowego rozwiązania stawia przed każdym producentem ogromne wyzwanie. Konieczne jest zbadanie oczekiwań konsumentów, sprawdzenie, czy konkurencja nie oferuje podobnego produktu, a projektując własny, dbanie o jego zgodność z najnowszymi standardami. Niezmiernie istotne jest przy tym kierowanie się względami dobra środowiska naturalnego.

Wykorzystanie usług R&D podczas produkcji elektroniki

Usługi R&D są odpowiedzią na oczekiwania firm, które wprowadzając nowe produkty elektroniczne na rynek, chcą mieć pewność, że dane rozwiązanie znajdzie rzesze klientów i będzie wykonane w najlepszy możliwy sposób. R&D to skrót od angielskiego sformułowania research and development, które oznacza badania i rozwój. Dzięki badaniom rynku możliwe jest wyeliminowanie ryzyka, iż dany projekt nie przyniesie przedsiębiorstwu dochodów w przyszłości. Natomiast pomoc w rozwoju rozpoczyna się już od etapu projektowania, poprzez tworzenie prototypów, wdrażanie nowych technologii, aż po montaż kontraktowy. Na każdym etapie realizacji usług badawczo-rozwojowych Inquel kładzie nacisk na troskę o środowisko, pomagając odpowiednio zaprojektować urządzenia, a także dbając o ekologię na etapie ich wytwarzania.

Niższa emisja CO2, mniejsze zużycie energii i surowców

Elektronika obecnie towarzyszy nam na każdym kroku. Urządzenia są bardzo intensywnie eksploatowane, niezmiernie istotna jest więc ich efektywność energetyczna. Zużycie prądu przekłada się bezpośrednio na emisję dwutlenku węgla do atmosfery, zwłaszcza w krajach takich jak Polska, gdzie lwia część energii produkowana jest przez elektrownie węglowe. Inquel nie zapomina także o samym procesie produkcji, podczas którego naszym priorytetem jest obniżanie zużycia zarówno prądu, jak również wody i innych surowców, które są niezbędne do wytworzenia danego urządzenia elektronicznego. Już na etapie projektowania bierzemy pod uwagę także to, co stanie się z urządzeniem po zakończeniu jego życia. Wykorzystanie materiałów, które w przyszłości łatwo będzie poddać recyklingowi, to również ważny aspekt dbałości o środowisko naturalne.

Projektowanie urządzeń elektronicznych to obecnie bardzo odpowiedzialne zadanie. Usługi R&D nie tylko pomagają badać rynek oraz rozwijać urządzenia od etapu projektu do momentu produkcji. Inquel bierze też pod uwagę minimalizację obciążającego wpływu całego procesu na środowisko naturalne, jednocześnie pomagając wytwarzać elektronikę efektywną energetycznie i łatwą w recyklingu.

Przeczytaj również

Projektowanie innowacji | 18.04.2024

Ulepszanie istniejących urządzeń – strategie i metody zwiększania wartości dla klienta

Świat zmienia się bardzo szybko. Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że czas życia produktu skraca się....

Czytaj więcej

Projektowanie innowacji | 17.05.2024

Na czym polega projektowanie innowacji?

Technologie rozwijają się w zawrotnym tempie, dlatego projektowanie innowacji jest nieodzownym elementem dla firm z...

Czytaj więcej

Projektowanie innowacji | 06.05.2024

Z czego składa się system sterowania?

System sterowania to niezbędny element wielu dziedzin przemysłu. Zaczynając od automatyki, a kończąc na zaawansowanych...

Czytaj więcej