Ludzie Inquel

Paweł Huchla

PREZES ZARZĄDU SPÓŁKI I WSPÓŁWŁAŚCICIEL

więcej

Marek Traczyński

CZŁONEK ZARZĄDU SPÓŁKI I WSPÓŁWŁAŚCICIEL

więcej

Jarosław Cichorski

CZŁONEK ZARZĄDU SPÓŁKI I WSPÓŁWŁAŚCICIEL

więcej

Kamila Graczyk

KIEROWNIK BIURA

więcej

Piotr Traczyński

STARSZY PROGRAMISTA

więcej

Tomasz Dzierżanowski

ELEKTRONIK/PROGRAMISTA

więcej

Paweł Huchla

PREZES ZARZĄDU SPÓŁKI I WSPÓŁWŁAŚCICIEL

W Inquel do moich obowiązków należy kontakt z klientem, szczególnie, jeśli zaczynamy dopiero współpracę. Nawiązuję też relacje biznesowe, które często przeradzają się we wspólne projekty. Dużo uwagi poświęcam strategii rozwoju ?rmy. Przyglądam się również powstającym projektom i staram się wnieść do nich nowe spojrzenie. Bardzo cenię sobie pracę z ludźmi, wiele przyjemności czerpię ze słuchania ich i stwarzania im najlepszych warunków pracy.
Pierwszą swoją ?rmę założyłem w wieku 17 lat. Już podczas studiów zacząłem realizować projekty dla założycieli naszej organizacji, a w 2003 roku przyłączyłem się do ?rmy. Na samym początku byłem programistą. Do dzisiaj w naszych produktach znajdują się linie kodu napisane przeze mnie. Po pewnym czasie zostałem prezesem Inquel. Firma się rozwijała, a wraz z tym pojawiła się potrzeba poszerzenia naszych kompetencji. Dlatego skończyłem studia MBA i roczny cykl szkoleń coachingowych. Obecnie zajmuję się też mentoringiem i wspieram pro bono młodych biznesmenów i startupowców.

Żeglarz
Największą moją pasją jest zdecydowanie żeglarstwo. Zacząłem swoją przygodę z jachtami jeszcze w ubiegłym wieku. Początkowo pływałem wyłącznie na Mazurach i do dzisiaj regularnie tam wracam. Od kilku lat mam już patent sternika morskiego i żegluję po morzach. Zliczam godziny spędzone na nich i pewnie wkrótce zostanę kapitanem. Żeglowanie umożliwia mi spojrzenie na świat z zupełnie nowej perspektywy. W pływaniu na jachcie najważniejszy jest podział obowiązków, odpowiedzialność i współpraca z załogą.
To fascynujące.

Marek Traczyński

CZŁONEK ZARZĄDU SPÓŁKI I WSPÓŁWŁAŚCICIEL

W firmie odpowiadam za projektowanie urządzeń od strony hardwaru i nadzór na każdym etapie ich powstawania, od przygotowania schematu, poprzez projektowanie obwodów drukowanych, kierowaniem produkcją, aż do kontroli jakości. Zajmuję się również zaopatrzeniem w elementy i podzespoły elektroniczne. Dbam o zapewnienie odpowiednich stanów magazynowych, rozmawiam z kooperantami, negocjuję ceny i umowy.
Elektroniką zajmuję prawie od zawsze. Na początku lat dziewięćdziesiątych XX, po ośmiu latach pracy w Zakładzie Doświadczalnym w Instytucie Elektroniki Politechniki Warszawskiej założyłem własną firmę i odszedłem z uczelni. Początkowo zajmowałem się instancjami kamer przemysłowych i anten dla telefonii. W trakcie realizacji jednego ze zleceń poznałem Jarka Cichorskiego. Razem powołaliśmy do życia Amart Logic. Po kolejnych kilku latach dołączył do nas Paweł Huchla i niedługo potem przekształciliśmy się w Inquel. Mój wkład, mniejszy lub większy, znaleźć można w praktycznie każdym naszym produkcie.

Konstruktor i podróżnik
Mam to niebywałe szczęście, że robię to, co kocham. Elektroniką zajmowałem już w dzieciństwie. Pierwszymi urządzeniami, które samodzielnie budowałem, były radioodbiorniki. Gdy byłem już pracownikiem naukowym i później, po godzinach projektowałem i konstruowałem m.in. sprzęt audio np. coraz bardziej cenione przez audiofilów wzmacniacze lampowe. Wiem, dlaczego ich brzmienie tak zachwyca miłośników muzyki. Projektowałem też od podstaw kolumny głośnikowe. Największe z nich miały wysokość ok. 2,5 m.
Odskocznią od codzienności są dla mnie podróże, ale nie cierpię bezczynności podczas urlopu. Do wyjazdów przygotowuję się bardzo starannie. Zawsze wiem, co chcę zobaczyć. Tylko w taki sposób można zdobyć nową wiedzę i poczuć atmosferę oraz w pełni docenić odwiedzane miejsca.

Jarosław Cichorski

CZŁONEK ZARZĄDU SPÓŁKI I WSPÓŁWŁAŚCICIEL

W firmie zajmuję się projektowaniem nowych urządzeń, szczególnie koncentruje się na hardwarowej stronie urządzenia. Do niedawana również programowałem, ale teraz nie mam już na to czasu. Zarządzenie działem konstrukcyjnym pochłania go bardzo dużo. Oczywiście jako Członek Zarządu Spółki bardzo często reprezentuję naszą spółkę.
Skończyłem elektronikę na wydziale automatyki w 1992 roku. Bardzo chciałem projektować i budować urządzenia . Początkowo zacząłem samodzielnie działać i pozyskiwać zlecenia. Między innymi pomagałem przy powstawaniu urządzenia zabezpieczającego kasety VHS przed kopiowaniem dla jednej z wypożyczalni filmów. Później spotkałem Marka Traczyńskiego. Postanowiliśmy połączyć siły. Tak powstał Amart Logic, który później przekształcił się w Inquel.

Rolkarz
Zaczęło się w 2014 roku. Byłem w Amsterdamie i zobaczyłem na wystawie sklepu rolki, które zapragnąłem mieć. I tak w jednej chwili zostałem rolkarzem.
Potrafię po całym dniu pracy założyć rolki i jeszcze przez kilka godzin jeździć. Najczęściej ze swoją partnerką, ale umawiam się też ze znajomymi, wybieramy trasę i jeździmy po ulicach Warszawy większą grupą. W czasie takiej sesji standardowo pokonuję między 30 a 50 km.
Nie ograniczam się do jazdy po mieście, lubię też freestyle slalom. To bardzo rozwija umiejętności i wymaga dużego skupienia. Rolki to mój sposób na odcięcie się od codzienności. Wypoczywam na nich psychicznie i rozwijam sprawność fizyczną. Jeżdżę na nich prawie codziennie. Dają mi zawsze potężną dawkę pozytywnej energii.

Kamila Graczyk

KIEROWNIK BIURA

Do moich zadań należy monitorowanie i nadzorowanie wszystkiego, co się dzieje w firmie i zarządzanie całością projektów i procesów. Do mnie spływają informacje ze wszystkich działów i od wszystkich specjalistów. Czuwam, żeby praca firmy przebiegała bez przeszkód. Ściśle współpracuję z Prezesem.
W 2015 roku zostałam zatrudniona w firmie jako młodszy specjalista ds. serwisu. Później zajęłam się uporządkowaniem procesów np. zakupowego czy urlopowego. Zaprojektowałam ich przebieg i dostosowałam specjalistyczny program do zarządzania procesami do specyfiki i potrzeb Inquel. Pierwszą pracę podjęłam w 2003 roku.

Szyję i projektuję ubrania
Od zawsze pasjonowało mnie szycie. W 2017 roku postanowiłam rozwinąć swoje umiejętności i zapisałam się na profesjonalny kurs szycia. To był przełom w moim życiu. Szycie pochłonęło mnie w całości.
Rok od rozpoczęcia kursu zwyciężyłam w konkursie organizowanym m.in. przez Burdę. Wygrałam w nim półprofesjonalną maszynę do szycia. Pomogło mi doświadczenie z pracy. Żeby zwyciężyć, musiałam zaplanować cały proces ? od wyboru materiału i wykroju, poprzez szycie, aż do zaprezentowania gotowego projektu.

Piotr Traczyński

STARSZY PROGRAMISTA

W firmie odpowiadam za architekturę oprogramowania i rozwiązania serwerowe. Do moich zadań należy projektowanie i tworzenie oprogramowania, opracowanie sposobu komunikacji z urządzeniami oraz optymalizacja rozwiązań pod kątem zadowolenia klientów.
Jestem m.in. współtwórcą aplikacji mobilnej dla projektu Szumisie oraz współtwórcą Systemu monitoringu ruchu pojazdów i wydawania cementu oraz Systemu odcinkowego pomiaru prędkości dla powiatu Wołomin. W Inquel pracuję od 14 lat. Jest to moja pierwsza praca po ukończeniu studiów.

Fascynuję się II wojną światową, a szczególnie działaniami na Pacyfiku 1941 ? 1945
Od dzieciństwa interesuję się historią. Zaczęło się od programów Bogusława Wołoszańskiego. Udało mi się nawet skompletować jego wszystkie publikacje. Istotny jest dla mnie przede wszystkim ludzki wymiar tego konfliktu, motywacje ludzi, którzy brali w nim udział. Potrafię godzinami rozmawiać o lotniskowcach, ich walorach taktycznych, bitwach, wybitnych dowódcach. Wiem np. dlaczego Amerykanie zwyciężyli w bitwie o Midway mimo zdecydowanej przewagi sił japońskich oraz kto wynalazł liny hamujące i hak, używane do dzisiaj na lotniskowcach.

Tomasz Dzierżanowski

ELEKTRONIK/PROGRAMISTA

Zajmuję się projektowaniem urządzeń elektronicznych opartych na mikrokontrolerach, projektowaniem obwodów drukowanych, elementów mechanicznych współpracujących z elektroniką oraz pomiarami i eliminacją zakłóceń EMI występujących w projektowanych urządzeniach. Brałem udział w projektowaniu zarówno prostych jak i złożonych urządzeń zarówno indywidualnie jak i jako członek zespołu co cenię sobie szczególnie ze względu na możliwość zdobywania wiedzy od wysoko wykwalifikowanych współpracowników z jakimi mam przyjemność współpracować. Od prostych zabawek dla dzieci poprzez bardziej złożone systemy, których przykładem może być system przekazywania czasu w formacie DCF po liniach zasilających dla niemieckiej firmy JUNDES Industrieuhren und Anzeigesysteme GmbH aż do złożonego kontrolera do ogrzewania podjazdów samochodowych podejmującego decyzję na podstawie danych zebranych z zewnętrznych czujników temperatury i wilgotności o konieczności rozmrożenia podjazdów ? gdzie brałem udział w części prac związanych z projektowaniem elektroniki, obwodów drukowanych a w szczególności w badaniach EMI.
Ukończyłem oprogramowanie maszyn cyfrowych. Pierwszym moim doświadczeniem zawodowym było prowadzenie własnej firmy poligraficznej. Było to w 1994 roku. Zamiłowanie do techniki, i komputerów doprowadziło jednak do tego, że zająłem się programowaniem - przez 12 lat mieszkałem w Niemczech gdzie prowadziłem swoją firmę zajmującą się szeroko pojętym IT a następnie elektroniką. Od 4 lat pracuję w firmie Inquel gdzie mogę w pełni wykorzystać zdobyte przeze mnie doświadczenie zawodowe.

Miłośnik życia i świata we wszelkich przejawach
Fascynuje mnie fizyka kwantowa. Uwielbiam podróże - ostatnio szczególnie na Maderę - i wędrówki górskie. Największą jednak moją miłością jest muzyka. Od 12 roku życia gram na gitarze Flamenco - porusza mnie jego energia, rytm i pulsujące w jego dźwiękach pełnokrwiste życie, równie bliski jest mi dobry Jazz.